Google Duplex, uzun yıllardan beri binlerce mühendisin yapay zeka konusunda çalışmalarının yavaş yavaş meyvelerin toplandığını görüyoruz. Google’ın yapa zeka asistanı olarak çıkardığı Google Duplex geçen hafta tanımı yapıldı.

Google I/O açılış açılış konuşmasında CEO Sundar Pichai, dünyayı Google Duplex’e tanıtırken, bir demoda yapay zekanın telefon üzerinden bir kaç randevu ayarlamasını başarıyla gösterdi.

Duplex teknolojisinin, aramadaki diğer kişinin bir robotla konuştuklarını fark etmesi için yapay zekanın başta kendisinin yapay zeka olduğunu söylemesini sağlıyor. Teknoloji hala geliştirme aşamasında ve test edildiğinden bahsediliyor.

Google Duplex Yapay Zeka

Google Duplex Yapay Zeka

Duplex teknolojisi hayatınızı çok daha kolay hale getirebilmeniz için geliştirilmiştir. Sizin yerinize randevu alan bir yazılım düşünün, araba kullanırken sesle komut verdiğinizde yapay zeka siz duymadan çoktan arayıp işinizi halletmiş olacak. Diğer bir faydası işitme ve konuşma engelli olanlar için hayatı çok daha kolay yaşanabilir hale getireceği kesin.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.