Yazılabilir E-ink Teknolojisi JustWrite adı altında bu ekranı üreten firma E Ink tarafından duyuruldu. Bu, hemen hemen hiç gecikme olmaksızın yazılabilen yeni bir e-ink ekranı. Bunu, yeni ekranın önceki ekranlar için kullanılmış olan TFT arka plakalarından ziyade kendi kalemiyle çalıştırılmasını sağlayarak yapılabilmektedir. Ekranın kendisinin herhangi bir yazıyı veya çizimini silmek için kendini yenilemek adına az miktarda güce ihtiyaç duysada, sadece prob ucunun kendisinin enerjilendirilmesiyle ekrana yazılar yazılabilmektedir.

JustWrite E-ink Screen
Yazılabilir E-ink Teknolojisi JustWrite

Her ne kadar JustWrite ekranının potansiyel kullanımlarını düşünürsek, yeniden biçimlendirilebilir tablet gibi küçük E-Ink notepad’leri akla ilk gelen şeyler olsa da, teorik olarak ekranın geleneksel bir beyaz tahtanın yerini alması olarak görülebilir. Ek olarak, Ağustos ayında şirket, 32.000 farklı renk görüntüleme kapasitesine sahip dijital tabelalar için renkli e-ink ekranlarını göndermeye başladığını duyurdu.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.