WordPress Yeni Yazı İstediğin Sayfada Gösterme

Bu yazımızda WordPress Yeni Yazı istediğiniz sayfada nasıl gösterebileceğimizi öğreneceğiz. Bunu yapmak çok basit arkadaşalar. Menü barına kategori ekleyeceğiz ve yeni yazı oluşturuken menü barındaki kategoriyi seçeceğiz. İşte bu kadar.

Bunu yapmak için wordpress panelinize girin.

1. İlk önce kategori oluşturmanız gerekiyor: Yazılar > Kategori sekmesine girin. Kategori ismini yazın ve “Yeni Kategori Ekle” butonu ile kategorinizi oluşturun. Bu isim menü barında gözükecektir. Yazı kısa ismi dediği kısım ise url de gözükecek ismindir, ingilizce karakter olması gerekir.

Worpress Kategori
Worpress Kategori

2. Oluşturduğumuz bu kategoriyi menü barına ekleyeceğiz. Bunun için Panel>Görünüm>Menüler sekemesine girin. Sol taraftaki “Kategoriler” sekmesinden seçip “Menüye Ekle” butonuna basın. Sıralamasını sürükle-bırak yaparak istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Worpress Görünüm
Worpress Görünüm

3. Buraya kadar menüye nasıl kategori eklediğimizi öğrendik. Bundan sonra yeni yazacak yazılarımız için yada eski yazılarımızıda düzenle diyerek kategori kısmından menü barındaki kategori ismini seçerek yazımızı menü barındaki sayfa gibi gözüken kategorimize eklemiş oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.