Bu yazımızda görsel ağırlıklı bir sosyal paylaşım sitesi olan Pinterest’ i kendi wordpress sitemize nasıl bağlayacağımızı öğreneceğiz. Bu sayede blog sitemizde bir yazı paylaştığımızda pinterest bunu otomatik olarak kendi hesabımızda yayınlayacaktır.

Pinterest, Inc. bir sosyal medya web ve mobil uygulama şirketidir. Görüntüler ve daha küçük ölçekte GIF’ler ve videolar kullanarak World Wide Web’deki bilgilerin keşfedilmesini sağlamak için tasarlanmış bir yazılım sistemi işletmektedir. Site Ben Silbermann, Paul Sciarra ve Evan Sharp tarafından kuruldu.

İlk önce pintereset hesabı oluşturun ve bussiness account’ ücretsiz olarak yükseltin.

Pinterest hesap oluşturma

Sağ üst köşeden ayarlar sekemsinden Claim Website’ a tıklayın. Sitenizin ismini yazarak Claim website butonuna tıklayın.

Pinterest web sitenizi bağlama

İki seçenek açılacaktır. Websitenizi pinterest hesabınıza eklemenin iki yolu vardır. İlk sıradaki “Add HTML tag” seçeneğini seçin. İkinci sıradaki Upload HTML file seçeneğini seçerseniz size bir dosya üretecektir. Bu dosyayı cPanel üzerinden kök dizininize eklemeniz gerekmektedir. Biz ilk adım ile devam edeceğiz.

Pinterest Pick Claim Option

Ekranınıza gelen kodu kopyalayarak wordpress’ inizin dashboard sayfasını açın.

WordPress Kodunu Kopyala

Daha sonra Yoast SEO ekletisi üzerinden Social Sekmesini açın. Kopyaladığınız kodu Pintereset confirmation kısmına yapıştırın ve Save changes butonuna basın.

WordPress Pinterest Confirmation

Eğer Yoast SEO eklentisini kullanmıyorsanız başka bir eklenti olan “Insert Headers and Footers” eklentisi ile de wordpress sitenizi Pinterest hesabınıza bağlayabilirsiniz. Bunun için ilk önce eklentiyi yükleyerek daha sonra Pinterest hesabınızda oluşturduğunuz kodu kopyalayarak header kısmınıza eklenti üzerinden yapıştırın. Ayarları kaydedip çıkın.

WordPress Headers Kopyala

Geriye son bir adım kalıyor. Pinterest hesabımızda oluşturduğunuz koda dönerek Next ve Submit butonlarına basmanız. Bu admımdan sonra 24 saat içerisinde wordpress sitenize hesabınıza bağlanmış olacaktır.

Pinterest kodunu onaylama

Umarım faydalı olmuştur.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.