Nvidia, Jetson ailesinin yeni bir üyesini tanıttı. Yeni Jetson Nano ürün ailesi, Nvidia’nın robotik, AI ve otonom makine uygulamalarına yeni odaklanmasını temsil ediyor. Yeni Jetson Nano maliyet konusunu oldukça çarpıcı bir şekilde ele alıyor. Burada Nvidia, çok daha düşük bir fiyat seviyesinde ve tabii ki daha düşük bir performans noktasında, daha pahalı olan Jetson ürünlerinden daha benzer bir işlevsellik sunmayı vaat ediyor.

Jetson Nano, modül şeklinde tasarlanmış tam gelişmiş bir tek kartlı bilgisayardır. Modül form faktörü ve konektör SO-DIMM’dir ve şirket tarafından geçen Nvidia modüllerine benzer. Form faktörünün amacı, olası bir müşterinin tasarım konektörlerine en uygun kendi konnektör kartlarını tasarlayacağı çok çeşitli uygulamalarda kullanılması öngörüldüğü için mümkün olan en kompakt form faktörüne sahip olmaktır.

Nvidia Jetson Nano Spec

Nvidia Jetson Dev Kit Spec

Nano’da kullanılan değişken, 4 A57’de yalnızca 1.43GHz’e kadar saat çeken ve GPU’da yalnızca çekirdeklerin yarısı (tam X1’de 128’e karşı 256) aktif olduğundan, kesilmiş bir versiyondur. Modül 4GB LPDDR4 ve 16GB eMMC modülüyle birlikte geliyor. Jetson Nano Geliştirme Kiti sadece 99 $ ‘a sahip satışa sunulmuş.

Kaynak


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.