Nesnelerin İnterneti akıllı bileklikler, akıllı saatler, akıllı gözlükler, akıllı tshirtler, akıllı raketler, ev otomasyon sistemleri, akıllı arabalar ve birçoğu. Nesneler üzerine yapılan yatırımlarla, hepsi yakın bir zamanda Wi-Fi ve Bluetooth teknolojisi ile internete bağlanıyor olacak.

Fabrikalardaki bağlı makineler ve nesneler bir ‘dördüncü endüstriyel devrim’ için bir potansiyel sunuyor ve uzmanlar, yeni işletmelerin yarısından fazlasının 2020’ye kadar IoT üzerinde çalışacağını öngörüyor.

Geniş anlamda, IoT terimi, internete bağlı olan her şeyi kapsar, ancak birbirine “konuşan” nesneleri tanımlamak için gittikçe artan bir şekilde kullanılmaktadır. TechUK’daki IoT program başkanı Matthew Evans, “Şeylerin İnternet’i, basit sensörlerden akıllı telefonlara ve giyilebilir cihazlara kadar – birbirine bağlı cihazlardan oluşuyor” diyor.

Bu bağlı cihazları otomatikleştirilmiş sistemler ile birleştirerek, “belirli bir görevi olan birine yardım etmek ya da bir süreci öğrenmek için” bilgi toplamak, analiz etmek ve bir eylem oluşturmak “mümkündür. Gerçekte, bu, akıllı aynalardan dükkanlardaki ve ötesinde işaretleyicilere kadar değişir.


1 yorum

Anonim · 18 Nisan 2018 19:25 tarihinde

veri toplama konusunda önemli bir teknoloji

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.