Makine Mühendisliği, tüm insanlık için mekanik sistemler oluşturur ve geliştirir. Güç, enerji ve hareket prensipleri ile ilgili olarak, çevremizdeki dünyayı ilerletmek için tasarım, üretim ve operasyon süreçleri bilgilerini kullanırlar – dünya çapında güvenlik, ekonomik canlılık ve eğlenceyi arttırırlar.

Makine Mühendisliği

Makine mühendisleri, spor ekipmanlarından, tıbbi cihazlardan kişisel bilgisayarlara, klimalara, otomobil motorlarına ve elektrik santrallerine kadar her şeyi tasarlamaya yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda bu yenilikleri üreten makineleri de tasarlıyorlar. Yaşamın neredeyse her yönü, makine mühendisliği tarafından etkilenir. Birden çok endüstriyi kapsayan, makine mühendisleri için kariyer fırsatları çok çeşitlidir ve dünya çapında çok uluslu şirketlerden küçük yerel şirketlere kadar binlerce şirkette bulunurlar.

>Havacılık
> Otomotiv
> Biyo teknoloji
> Kimyasal
> Bilgisayarlar
> İnşaat
> Tüketici ürünleri
> Enerji
> Elektronik
> Mühendislik danışmanlığı
> Eğlence
> Hükümet
> Nano teknoloji
> Robotik

Makine mühendisinin rolü, bir fikirden pazara ürünü aktarmaktır. Bunu başarmak için çok çeşitli becerilere ihtiyaç vardır. Makine mühendisinin belirli beceri ve bilgi edinmesi gerekiyor. Bir ürünün, parçalarının veya alt sistemlerinin karşılaşacağı güçleri ve termal ortamı anlamalı; işlevsellik, estetik ve kuvvetlere ve bunlara maruz kalabilecekleri termal ortama dayanma kabiliyetlerini tasarlamak; ve bunları üretmenin en iyi yolunu belirlemek ve arıza yapmadan çalışacaklarını garanti etmek. Belki de mekanik mühendisin özel alanı olan tek beceri, nesneleri ve sistemleri hareket ile analiz etme ve tasarlama becerisidir.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.