LattePanda Alpha çok gelişmiş bir mikro bilgisayar olarak geliştirilmiştir. Bir kaç yıl önce Raspberry ile tanışmıştım. İşletim sistemi linux olduğu için kullanmada ve kullandırmada zorluk çektiğimden windows tabanlı bir bilgisayar araken LattePanda ile tanıştım. Üzerinde dahili Arduino Leonardo olmasıda beni cezbetti ve satı alıp bir kaç IoT projesi vs yaptım.

Geçenler LattePanda’ nın internet sitesine girince yeni bir model Lattepanda Alpha‘ yı çıkaracaklarını gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim. Mikro bilgisayarların nereye gittiğini görmenizde fayda var.

LattePanda Alpha

LattePanda Alpha

Özellikleri canavar bir bilgisayar seviyesinde;

· Windows 10 Pro önceden yüklenmiş, Linux desteği
· Intel Core 7th nesil M3-7Y30’a kadar işlemci, 2.6 Ghz
· 8GB’a kadar çift kanal RAM
· NVMe SSD’lerle uyumluluk
· Gigabit Ethernet, Wake on lan etkinleştir
· Intel Dual Band Kablosuz-AC 3165, 2.4G / 5G desteği, Bluetooth V4.2 desteği
· Öğrencilerin bu ileri teknolojileri kolay, kullanıcı dostu bir şekilde keşfetmelerine olanak tanıyan AI ve IoT geliştirici kitlerini içeren yazılımlar
· Yapay zeka (AI), artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve makine öğreniminden (ML) yararlanan kreasyonları desteklemek için donanım
· Arduino etkin, Arduino sensörü ve Aktüatör ile uyumlu tüm arduino IDE ve yazılım kütüphanesini destekler.

LattePanda Alpha

LattePanda Alpha

İki versiyon olarak çıkacakmış LattePanda Alpha ve Delta olarak. Hala Prototip aşamsında gözüküyor ama kısa bir süre sonra dünya çapında satışa sunulacağından bahsediliyor.

Özellikle yapay zeka gibi yüksek işlemci gücü ve ram gerektiren uygulamalarda popular olacak gibi gözüküyor. Merakla bekliyorum.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.