Express SCH programını da Express PCB ile aynı kurulum içerisinde gelmektedir. Bu programının amacı yaptığınız baskı devrelerin elektronik şemalarını oluşturmanıza yarar. Tavsiyem ilk önce yapacağınız devrenin şemasını buraya çizmeniz ve kaydetmeniz. Bu şekilde eyi nereye bağladığınız daha kolay anlayabilirsiniz.

Resmi sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Adım – 1

Bileşenleri Seç – Bileşenleri yerleştirerek şemanıza başlayın. Bileşen Yöneticisi iletişim kutusundan parçaları seçin.ExpressSCH, elektronik devrelerinizi çekmek için kullanabileceğiniz yüzlerce bileşen sembolüyle (IC’ler, dirençler, kapasitörler vs.) geniş bir kütüphane içerir.

ExpressSCH Kullanımı

Adım – 2

Bileşenleri Konumlandır – Her bileşiği sayfada istenen konuma sürükleyin. Kılavuza getir özelliği, sembolleri düzgün bir şekilde hizalamayı kolaylaştırır.

Tüm bileşenler tek bir sayfaya sığmazsa, ek sayfalar ekleyin. Bir şematik tüm sayfalar birbirine bağlı ve bir dosyaya kaydedilir.

Adım – 3

Kabloları Ekleme – Şimdi parçaları birbirine bağlamak için kabloları çizin. Bir bileşenin pinini tıklatarak her teli ekleyin ve kabloyu bağlandığı pime sürükleyin.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.