Excel Addins Silme nasıl yapılır neden önemlidir silsem nolur silmesem nolur diye soruyorsanız doğru yerdesiniz. Addins Eklentiler demektir.

Eklentiler, Microsoft Excel için isteğe bağlı komutlar ve özellikler sağlayabilir. Varsayılan olarak, eklentiler Excel’de hemen kullanılamaz, bu yüzden ilk olarak yüklemeniz ve (bazı durumlarda) bu eklentileri etkinleştirmeniz gerekir, böylece bunları kullanabilirsiniz.

Excel Addins Ekleme ve Silme
Excel Addins Silme

Excel eklentisini etkinleştirmek için

 1. Dosya sekmesini, Seçenekler’i ve ardından Eklentiler kategorisini tıklayın.
 2. Manage kutusunda, Excel Eklentileri’ni ve ardından Go butonuna tıklayın.
 3. Eklentiler iletişim kutusu görüntülenir.
 4. Eklenti kullanılabilir kutusunda, etkinleştirmek istediğiniz eklentinin yanındaki onay kutusunu seçin ve Tamam’ı tıklatın.
 5. Eklenti kullanılabilir kutusunda etkinleştirmek istediğiniz eklentiyi bulamıyorsanız, yüklemeniz gerekebilir.

Excel eklentisini yüklemek için

 • Çözücü veya Analysis ToolPak gibi Excel ile tipik olarak yüklenen bir eklentiyi yüklemek için, Excel veya Microsoft Office kurulum programını çalıştırın ve eklentiyi yüklemek için Değiştir seçeneğini belirleyin. Excel’i yeniden başlattıktan sonra eklenti eklentileri kullanılabilir kutusunda görünmelidir.
 • Bazı Excel eklentileri bilgisayarınızda bulunur ve eklentiyi bulmak için Gözat’ı (Eklentiler iletişim kutusunda) tıklatıp ardından Tamam’ı tıklatarak yüklenebilir veya etkinleştirilebilir.
 • Bazı Excel eklentileri bir yükleme paketi çalıştırmayı gerektirir. Yükleme paketini bilgisayarınıza indirmeniz veya kopyalamanız gerekebilir (bir yükleme paketi genellikle .msi dosya adı uzantısına sahip bir dosyadır) ve sonra dosyayı çalıştırın.
 • Bilgisayarınızda bulunmayan diğer eklentiler, bir Web tarayıcısı aracılığıyla Yüklemeler’den veya Internet’teki diğer sitelerden veya kuruluşunuzdaki bir sunucudan indirilebilir ve yüklenebilir. İndirme için gereken kurulum talimatlarını izleyin.

Excel eklentisini etkisiz hale getirmek için

 1. Dosya sekmesini, Seçenekler’i ve ardından Eklentiler kategorisini tıklayın.
 2. Manage kutusunda, Excel Eklentileri’ni ve ardından Go butonuna tıklayın.
 3. Eklenti kullanılabilir kutusunda, etkisiz hale getirmek istediğiniz eklentinin yanındaki onay kutusunu temizleyin ve ardından Tamam’ı tıklatın.
 4. Çoğu durumda, bir eklentiyi inaktive ettiğinizde, şeridin üzerindeki grubundan kaldırılır. Diğer durumlarda, eklentiyi şeritten kaldırmak için Excel’i yeniden başlatmanız gerekebilir.
 5. Not Eklentiyi devre dışı bırakma, eklentiyi bilgisayarınızdan kaldırmaz. Eklentiyi bilgisayarınızdan kaldırmak için onu kaldırmanız gerekir.
Excel Eklenti Devre Dışı bırakma
Excel Eklenti Devre Dışı bırakma

1 yorum

Anonim · 13 Aralık 2018 15:02 tarihinde

Eklentleri kaldırınca excel’ in açılması hızlandı. Teşekkürler

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.