Bir elektromanyetik kilit, bir elektromıknatıs ve bir armatür plakasından oluşan bir kilitleme cihazıdır. Tipik olarak kilidin elektromıknatıs kısmı kapı çerçevesine tutturulur ve bir eşleşme armatür plakası kapıya tutturulur. Kapı kapalıyken iki bileşen temas halindedir. Elektromıknatıs enerjilendirildiğinde, elektromıknatıstan geçen bir akım, armatür plakasının elektromıknatısa çekilmesine neden olan ve bir kilitleme hareketi oluşturan manyetik bir akı oluşturur.

Manyetik Kilit Çeşitleri

Manyetik Kilit Çeşitleri

Manyetik Kilit Nasıl Çalışır

Bir elektromanyetik kilit, enerji verildiğinde veya açıldığında manyetik bir alan oluşturur ve bu da bir kapının açılmasını önleyecek kadar güçlü bir şekilde bir elektromanyetik ve armatür plakasının birbirine çekilmesine neden olur. Kilitli kalmaları için güç gerektirdiklerinden, bu durum arıza emniyetli olmalarını sağlayarak elektromanyetik kapı kilitlerini acil durum çıkışları olarak kullanmak için güvenli hale getirir. Güç, bir yangın rölesi veya çağrı düğmesi aracılığıyla bir yangında çıkacak olsaydı, kapı kilidini açarak insanların binadan çıkmasına izin verirdi.

Manyetik kilit kullanımları

Elektromanyetik kilitler genellikle, otellerde, ofislerde ve konut bloklarında güvenli, güvenilir ve hızlı bir şekilde kullanıldığı için çok az bileşen bulunduğundan kullanılır.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.