Amazon Alexa, mikrodalgalardan duvar saatlerine kadar hemen hemen her şeydedir ve bu listeye en son eklenenler bir bisiklet Cybic Legend. Ayrıca geliştirilmekte olan Cybic E-Legend adı verilen elektrikli bir bisiklet var ve her ikisi de CES 2019’da gösterilmeden önce duyuruldu.

Bunlar, Amazon’un ses asistanını içeren dünyanın ilk bisikleti olarak ayarlanmış ve orada, böylece önünüzdeki yola konsantre olmak istediğinizde dikkatiniz dağılmadan bisikletinizle etkileşime girebilirsiniz. Örneğin, eve dönerken hava kararmaya başlarsa, bisikletinizde, manuel bir düğmeye basmak yerine ulaşmak yerine Amazon Alexa’dan sesinizi açmasını isteyebileceğiniz akıllı ışıklara sahip olabilirsiniz.

“Alexa, kaskım nerede?”
Bisiklet aynı zamanda size dönüş yol tarifleri vermenin yanı sıra, bisiklet sürmeyi daha da güvenli hale getiren trafik ve hava durumu güncellemelerini de sunabiliyor. Bunun da ötesinde, diğer Alexa Skills’leri kullanabileceksiniz, böylece eve geldiğinizde yemek sipariş edebilecek, akıllı bir kilitle etkileşime girebilecek ve doğrudan bisikletinizden müzik çalabileceksiniz.

Cybic Legend

Cybic Legend

Kaynak


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.