Boston Dynamics’ in en son çıkardığı robot “Handle” depolarda kullanılmak için geliştirildi.  Robot kol başlangıçta sadece yakalma ve yerleştirme uygulamalarını yapabilse de ilerleyen zamanlarda daha kompleks işleri yani kutuları açıp içinden ürünleri çıkartmak gibi yapabileceği söyleniyor. Aynı şekilde Boston Dynamics yetkilileri robotun, kutuları alıp koymadan önce kutuları görebileceği ve kayıtlarını sakladığından bahsediyor.

Videoda görülen kutuların her biri yaklaşık 11 kilo içeriyor, ancak Boston Dynamics Handle Robotların en fazla 33 kilo kutu taşıyabildiğini söylüyor. Görme sistemi, robot istif kutularının 4 fit derinliğinde ve 5.5 fit yüksekliğinde olmasını sağlar.

Çalışma İstatistiklerine göre, 2017 yılında, depolarda 271.990 kişinin işçi olarak çalıştığını tahmin edilmektedir. Boston Dynamics, işlerini almaya hazır görünen robotlar inşa etmekte kesinlikle yalnız değildir – Amazon yıllardır robot yarışması düzenlemiştir. Hem karşı ağırlık hem de vantuz ile yeni robot, komutları içinde kusursuz bir şekilde hareket ederken dengeyi koruyabiliyor gibi görünüyor. Elbette, tam olarak Boston Dynamics’in izleyicilerin görmesini istediği şey – şirkete ait sosyal medya kanalları aracılığıyla video yayınlamanın tersi.

Diğer Boston Dynamics robotları gibi, Handle’un bu sürümü ise henüz hazır değil sadece bir prototip. Ancak viral bir yıldız olarak, gelecekteki depo işlerine meydan okuyacak gibi görünüyor.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.