IBM ve bağlı ortaklığı olan The Weather Company, tahmin doğruluğunu biraz artıracağını söyledikleri yeni bir hava tahmin sistemi üzerinde çalışıyor. Küresel Yüksek Çözünürlüklü Atmosferik Tahmin Sistemi veya GRAF olarak adlandırılır ve ABD’nin ABD’ine güç sağlayan IBM teknolojisi tarafından analiz edilecek büyük miktarda bilgi olan hava istasyonları, uçak sensörleri ve akıllı telefon basınç sensörlerinden veri alacaktır. Enerjinin güçlü Zirvesi ve Sierra süper bilgisayarları.

Watson Media ve IBM Hava Durumu genel müdürü Cameron Clayton, “Bugün, dünyadaki hava tahminleri eşit yaratılmıyor, bu yüzden bunu değiştiriyoruz” dedi. “Hava durumu, insanların günlük yaptıklarını etkiler ve tartışmasız iş performansındaki en önemli dış faktördür. Aşırı hava koşulları yaygınlaştıkça, yeni hava durumu sistemimiz dünyadaki her insan ve kuruluşun daha doğru bir şekilde erişebilmesini sağlayacak, Daha ince ayarlanmış hava tahminleri. ”

IBM, GRAF’ın mevcut verilere göre daha iyi ayarlı bir çözünürlük sağlayabileceğini ve çok fazla veri içeren yerlerde üç kilometrelik çözünürlük sağlayacağını söyledi. Ayrıca tahminleri saatlik olarak güncelleyebilecek. Ek olarak, dünyadaki hava durumu tahmin sistemi doğruluk, çözünürlük ve güncelleme sıklığı bakımından değişiklik gösterirken IBM, GRAF’ın dünya çapında daha tutarlı olacağını söyledi.

İnsanların akıllı telefonlarından veri toplamak, küresel olarak daha doğru hava durumu tahminlerini geliştirmeye yardımcı olabilirken, özellikle Hava Durumu Şirketi’nin yakın zamanda Los Angeles tarafından kullanıcıların konum verilerinin nasıl kullanılacağını ifşa etmediği için dava açtığından, gizlilik endişelerini tetikleyebilir. Bu bağlamda, IBM, barometrik basınç bilgilerinin paylaşılmasının akıllı telefon kullanıcıları için seçilebileceğini söylüyor.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.