Visual Studio ya da tam adıyla Microsoft Visual Studio, Microsoft’un geliştirmiş olduğu bir derleyici programı veya platformu diyebiliriz. Bu platforma birçok programlama dilinde birçok işletim sistemine göre uygulama geliştirebiliriz.

Visual Studio IDE ile neler yapılabilir?

Android telefonlar için bir uygulama oluşturabilirsiniz. C++ kullanarak modern oyun oluşturabilirsiniz. Visual Studio içinde birçok şablon vardır. Web siteleri, oyunlar, Masaüstü uygulamaları, mobil uygulamalar, Office için uygulamalar yapmanıza yardımcı olur.

Visual Studio Yeni Proje

Mobil uygulamaları oluşturma

C# ve Xamarin veya Visual C++ kullanarak farklı platformlar için yerel mobil uygulamalar veya JavaScript Apache Cordova ile kullanarak karma uygulamalar oluşturabilirsiniz. Unity, gerçekleşmemiş hesabı, DirectX, Cocos ve daha fazla bilgi için mobil oyunlar yazabilirsiniz. Visual Studio çalıştırın ve Android uygulamalarını hata ayıklamaya yardımcı olması için Android öykünücüsünde içerir.

Azure uygulama hizmetleri oluşturarak mobil uygulamalarınız için bulut gücünü yararlanabilirsiniz. Azure uygulama hizmetleri, uygulamalarınızı bulutta verileri depolamak, güvenli bir şekilde kullanıcıların kimliklerini doğrulamak ve otomatik olarak kaynaklarını kullanılara göre ayarlayabilir.

Web uygulamaları oluşturma

web uygulamalar yazmanıza yardımcı olabilir. ASP.NET, Node.js, Python, JavaScript ve TypeScript kullanarak web uygulamaları oluşturabilirsiniz. ASP.NET Core ve .NET Core Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri üzerinde çalıştırın. ASP.NET Core MVC, Webapı ve SignalR için önemli bir güncelleştirme ve Windows, Mac ve Linux üzerinde çalıştırır.

Platformlar arası uygulamaları ve oyunları derleme

Uygulamaları ve oyunları macOS, Linux ve Windows için yanı sıra Android, iOS ve diğer mobil cihazlar için oluşturmak için kullanabilirsiniz.

  • Yapı .NET Core Windows, macOS ve Linux üzerinde çalışan uygulamalar.
  • Kullanarak iOS, Android ve Windows C# ve F # için mobil uygulamalar oluşturma Xamarin.
  • Standart web teknolojileri kullanan—HTML, CSS ve JavaScript—kullanarak iOS, Android ve Windows için mobil uygulamaları oluşturmak için Apache Cordova.
  • 2B ve 3B oyunlar C# kullanarak yapı Unity için Visual Studio Araçları.
  • Yapı yerel C++ uygulamaları iOS, Android ve Windows cihazları ve Paylaşım ortak kodun kullanarak iOS, Android ve Windows için yerleşik kitaplıklarında C++ platformlar arası geliştirme için.
  • Dağıtma, test ve Android uygulamaları ile hata ayıklama Android öykünücüsü.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.