C#, Microsoft tarafından geliştirilen ve Avrupa Bilgisayar Üreticileri Birliği (ECMA) ve Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından onaylanan modern, genel amaçlı, nesne yönelimli bir programlama dilidir.

C#, Anders Hejlsberg ve ekibi tarafından .Net Framework’in geliştirilmesi sırasında geliştirildi.

Başlamak için Basit
C#, basit ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. C # yüksek düzeyde bir dil olduğu için, İngilizce’ye biraz daha yakındır. Buna ek olarak, C # (örneğin, sizin için ele alır) makinenin karmaşık ayrıntılarının çoğunu soyutlar (bilgisayar), bu yüzden birçok yorucu ve zor düşünen küçük detaylar hakkında endişelenmek yerine programlamaya odaklanabilirsiniz.

C # oyun gelişimine girmeyi planlıyorsanız, Unity, aynı zamanda da başlamak için kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

Biraz daha karmaşık
Python gibi çok yüksek seviyeli dillerden daha düşük bir dil olarak, C # ile ilgili her şeyi öğrenmek zaman alabilir ve bazen bazı çalışma prototiplerini almak için biraz daha fazla kod alabilir. Ancak, bir şeyleri asmak gibi, C # daha kolay olacak.

Ölçeklenebilirlik
Bakımı kolay, C #, statik olarak yazılmış bir dildir; bu, kodunuzun bir uygulamaya yerleştirilmeden önce hatalar için kontrol edileceği anlamına gelir. Hataların izlenmesi daha kolay olacaktır ve statik olarak yazılan diller de bir şeyi nasıl kodladığınızla daha katı olduğundan, genel olarak kod tabanı daha tutarlı olacak ve böylece boyut ve karmaşıklıkta büyüdüğü için daha kolay olacaktır.

Hızlı
Statik olarak yazılan bir dil olarak, C #, dinamik olarak yazılan dillerden daha hızlıdır çünkü işler daha net olarak tanımlanmıştır. Böylece, uygulama çalışırken, kodunuzdaki bir şeyin tanımını kontrol ederek makinenizin kaynakları boşa harcanmayacaktır.

Topluluk
Her şeyden önce, topluluk boyutu önemlidir, çünkü bir programlama dili topluluğu ne kadar büyükse, o kadar fazla destek elde edersiniz. Programlama dünyasına adım attığınız anda, geliştirici topluluğunun yardım ve destek alma ile ilgili olarak ne kadar önemli desteğin olduğunu anlayacaksınız. Dahası, bir topluluk ne kadar büyükse, o kadar çok insan, o dilde gelişmeyi kolaylaştırmak için yararlı araçlar geliştirecektir. Şu an itibariyle, dünya çapında 600’ün üzerinde tanınmış programlama dili var.

Dolayısıyla, bu bağlam göz önünde bulundurulduğunda, C # topluluk boyutunun ayrıntılarına girelim.

Aşağıdaki nedenlerden dolayı C # yaygın olarak kullanılan profesyonel bir dildir –

Modern, genel amaçlı bir programlama dili
Nesne yönelimli.
Bileşen odaklı.
Öğrenmesi kolay.
Yapılandırılmış bir dildir.
Verimli programlar üretir.
Çeşitli bilgisayar platformlarında derlenebilir.
.NET Framework’ün bir parçasıdır.

Kategoriler: C Sharp

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.